Pracovní právo

  • Zaměstnavatele zastoupíme ve všech případech pracovní práva – od sepisu pracovní smlouvy až po výpověď a případné soudní spory se zaměstnanci či zaměstnavateli.
  • Nachystáme Vám veškeré dokumenty na úseku pracovního práva ve Vaší společnosti dle poslední velké novely pracovního práva, případně vám zrevidujeme a upraví vaše stávající dokumenty.
  • Zaměstnance zastoupíme pro případ neplatnosti výpovědi, nevyplacené mzdy, odstupného či nevyplacené náhrady mzdy za dovolenou po skončení pracovního poměru.

Pro více informací ohledně neplatnosti výpovědi navštivte náš web.

Aktuality a zajímavosti z oblasti pracovního práva

Novela č. 413/2023 Sb. zákoníku práce nově počítá přímo i s elektronickou formou uzavírání pracovních smluv, dohod o provedení práce, dohod o pracovní činnosti nebo jejich změnou. Přibylo ustanovení § 21 ZP, které stanovuje povinnost, za předpokladu, že dojde k uzavření, či změně touto formou, aby zaměstnavatel zaslal vyhotovení takových dokumentů...

Jednou z dalších významných novel, která nabyla účinnosti začátkem roku 2024 (konkrétně ke dnu 1. 1.) je novela zákoníku práce ("ZP") č. 413/2023 Sb. Novela tohoto základního pracovněprávního předpisu s sebou přináší mimo jiné i zajímavé změny v oblasti doručování písemností mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.

Jak už to tak v mezilidských vztazích bývá, tak ani na pracovišti nemusí vždy všechno klapat vašich podle představ. Nenápadné skryté narážky mohou skončit nefalšovanou šikanou. Jak rozpoznat jednotlivé druhy šikany a kde vyhledat pomoc?

Kontaktujte nás!

Stále se rozhodujete, zda se potřebujete radu advokáta a bojíte se, jestli to nebude příliš drahé? Napište nám - zhodnotíme Váš případ a navrhneme řešení i cenu.