"Підприємець - це воїн, який радше ризикне власними грошима заради свободи, ніж проміняє власну свободу на гроші"

Будь-який легальний бізнес передбачає дотримання цілої низки правових норм - але вони часто змінюються із запаморочливою швидкістю, що ускладнює орієнтацію в господарському праві. Однак, саме для того, щоб допомогти Вам з усіма юридичними тонкощами господарського права, і існує наша юридична фірма.

Чим конкретно ми можемо Вам допомогти?

Створення та ведення бізнесу передбачає необхідність продиратися крізь десятки, а то й сотні, а то й тисячі контрактів на рік. І вкрай важливо, щоб кожен з цих контрактів мав всі необхідні елементи для того, щоб бути визнаним дійсним. Тому ми подбаємо про створення договорів, необхідних для легального ведення бізнесу в Чехії, та усунення порушень у них. Крім того, ми також можемо створити для Вас куленепробивні умови ведення бізнесу з дотриманням усіх законів.

Подальша допомога надається у вигляді юридичних консультацій та допомоги, пов'язаних із Законом про авторське право, оскільки від цього закону залежить низка видів підприємницької діяльності. Наприклад, законодавство про авторське право буде застосовуватися до Вас, якщо Ви займаєтеся маркетинговим бізнесом. А саме, різні торгові марки або ліцензії.

Звичайно, ми не забуваємо про новітнє нововведення останніх кількох років - захист персональних даних (GDPR). Ми підготуємо для Вас всі необхідні документи і будемо у Вашому розпорядженні у разі виникнення спорів щодо захисту даних та його можливого порушення.

І останнє, але не менш важливе, ми також можемо запропонувати Вам юридичний аудит, який являє собою процес, спрямований на визначення стану компанії та оцінку існуючих процесів і документації. Аудит найчастіше включає перевірку контрактів, веб-сайтів та захист корпоративних ноу-хау. За його результатами надаються рекомендації щодо формальностей, які необхідно виконати для дотримання чинних нормативно-правових актів.

Я надаю юридичні послуги для підприємців вже більше 15 років і допомагав як підприємцям-початківцям, так і великим компаніям, які потребують юридичного аудиту своєї компанії.

Більшість наших послуг орієнтовані на вирішення проблем, з якими Ви можете зіткнутися у Вашому діловому житті

.

Mgr. František Kubečka LL.M.
Mgr. František Kubečka LL.M.

Чим я можу Вам допомогти?

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste začali podnikat online s co nejmenšími náklady? Dropshipping je způsob, jak provozovat internetový obchod bez skladových zásob.. Zákazník zadá objednávku, vy (dropshipper) ji předáte dodavateli a ten produkt odešle přímo kupujícímu. Dropshipper se nijak nepodílí na balení ani přepravě.

Geografické blokování (geofencing) je postup, kdy podnikatelé v jednom státě blokují nebo omezují přístup ke svým online rozhraním (např. webovým stránkám a aplikacím) uživatelům v jiném státě. Je třeba rozlišovat i mezi geoblokováním (geofencing) a geofiltrováním. Geofiltrace je praxe, kdy podnikatelé umožňují spotřebitelům přeshraniční přístup ke...

Přenechejte nám starosti s likvidací Vašeho podnikání. Na první schůze nám popíšete svou situaci. Představíme vám časový harmonogram jednotlivých kroků a seznam potřebné dokumentace.

Zákon jasně říká, co všechno si můžete v marketingu dovolit a kde jsou vaše meze. Při popisu produktů nebo služeb by se každý nejraději vychválil do nebes, ale na co si dát pozor? Která tvrzení jsou zakázaná, co musíte nebo naopak nesmíte uvádět a jaké chyby dělají nejen nezkušení, ale bohužel někdy i zkušení slavní influenceři? Pojďme se na...

Podnikání ve zdravotnictví může mít celou řadu podob - od založení logopedické či zubní ordinace přes provozování ordinace praktického lékaře až po poskytování odborných zdravotnických služeb (gynekologie, pediatrie, urologie, aj.). Jedno je však vždy společné - na prvním místě musí pokaždé stát pacientovo zdraví. V tomto ohledu je tedy toto...

Může jím být název firmy, pojmenování výrobku nebo slogan. Slovní známka neobsahuje žádnou grafickou úpravu, font nebo obrázek. Jedná se skutečně "jen" o slovo, tak jak jej běžně vyslovujete např. Molitan

Od září již není povinná osobní přítomnost zakladatele v notářské kanceláři, ale notář si všechny údaje ověří online. Návštěvu notáře nahradí videohovor a notářský zápis podepíší účastníci certifikovanými elektronickými podpisy (vydává např. CZECHPOINT).

Otevření vlastní kavárny či bistra je snem celé řady začínajících podnikatelů, neboť je zkrátka radost lidem dopřávat potěšení všech jejich smyslů. Vůní kávy, chutí slaďoučkých zákusků, pohledem na plný talíř všemi barvami hrajícího jídla, dotykem hrnku hezky prohřátého čaje či zvukem křupavého pečiva - tím vším budete moci zlepšit den vašim...

Pokud jste sami zkoušeli podat registrační přihlášku, určitě jste zjistili, že to není nic jednoduchého. Zákon o DPH stanovuje velmi přísné podmínky pro plátcovství DPH, zejména to dobrovolné. Dobrovolná registrace k dani z přidané hodnoty přinejlepším trvá 60 dnů, přinejhorším nejméně rok, či je blokována správcem daně úplně.

Proč je výhodné si v roce 2022 založit britskou společnost? Pokud chcete ušetřit na daních, tak Vás zklameme. Daňové zatížení je téměř totožné s ČR. Daň z příjmů právnických osob je 19% a DPH je 5% a 20%, ale i přes plánovaný Brexit mají britské LTD společnosti své výhody.

Seychelská IBC společnost (IBC - international business company) je mezinárodní obchodní společností, která nabízí nejatraktivnější výhody daňového ráje společně s nejnižší pořizovací cenou. Seychelská společnost neplatí žádné daně

Je společnost, která nemá sídlo v daňovém ráji a údaje o společnosti jsou vedeny ve veřejných rejstřících dané země. K daňové optimalizaci se využívají slevy na daních, daňové výhody a daňové úspory.

Evidence skutečných majitelů bude povinná pro: fyzické osoby, které jsou skutečnými majiteli a mají podíl na hlasovacích právech či na majetkovém prospěchu menší než 25 %. Právnické osoby, které mají ve své struktuře zahraniční společnosti a nebo řetězené nebo větvené podíly fyzických osob s podílem na hlasovacích právech či na majetkovém prospěchu...

Výsledkem je dokument, který monitoruje činnost objednatele (Správce, či Zpracovatele) na úrovni ochrany osobních údajů, a to tzv. diferenční analýzou. Tato spočívá v definici současného stavu, návrhu systémových, organizačních a technických změn potřebných pro dosažení cílového stavu, tedy..